Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Vijon “ping-pong”-u me fotomontazhe mes Ramës dhe Bashës: Çfarë tha Ursula von der Leyen për negociatat

Me komentin “Pa coment” kryeministri Edi Rama ka vijuar “ping-pon”-un e fotomontazheve ndaj kryedemokratit Lulzim Basha por që edhe ky i fundit vazhdimisht i ka kthyer përgjigje duke këmbëngulur se përgjegjës i vendimit negativ për negociatat është kryeministri.

Këtë radhë Rama ka publikuar foton e Bashës përkrah asaj të Ursula von der Leyen e cila është shprehur tepër e zhgënjyer me vendimin, ndërsa njeh aspiratat e Shqipërisë dhe Maqedonisë sëVeriut.

Theksojmë se kryeministri Rama dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha prej ditës së djeshme kanë shkëmbyer me dhjetra replika ndaj njëri-tjetri në rrjetet sociale, ndërsa në horizont nuk ka asnjë sinjal që tregon kohën dhe rrethanat kur Shqipëria do të mund të marrë zyrtarisht përgjigjen për hapjen e negociatave.

Një temë e rëndësisë së tillë është kthyer në replika politike dhe deklarata që nuk ofrojnë zgjidghje ndërsa opinioni dhe optimizmi i qytetarëve shfaqet më shqetësues së kurrë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *