Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Shefi i pòlicisë kthen pròtestën në paradë, hedh në tokë shkopin e gomës dhe u bashkohet pròtestuesve

Sherifi i pòlicisë së Michiganit i është bashkuar pròtestuesve në Flint Township të shtunën, duke hedhur në tokë shkopin e gomës duke thënë: “Unë dua ta bëj këtë një paradë, jo një pròtestë.”

Sherifi Chris Swanson foli me demonstruesit që patën pèrplasje me pòlicinë gjatë pròtestave për vrásjen e George Floyd. “E vetmja arsye përse ne jemi këtu është të sigurohemi që ju të keni një zë, kaq është e gjitha. Këta pòlicë ju duan juve”, tha Swanson në një video që u shpërnda në rrjete sociale.

Ai foli me turmën që pròtestoi ndaj brutalitetit të pòlicisë dhe vdèkjes së George Floyd në Minneapolis. Ai buzëqeshi dhe pesë njerëz të tjetër në turmë e thirrën duke i thënë “Ec me ne!”. Sherifi nuk hezitoi ti bashkohej turmës.

Kjo është vlerësuar nga pròtestuesit që e kanë cilësuar si solidaritet të një lideri dhe momenti është bërë viral në rrjete sociale.(A.M/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *