Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Vij nga Gjermania në mbrojtje të Kushtetutës”, ç’kërkojnë qytetarët nga presidenti: Pres shpërndarjen e Parlamentit

Mijera qytetarë nga gjithë vendi i janë bashkuar ditën e sotme tubimit të thirrur nga presidenti Ilir Meta që do të zhvillohet në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Në disa pronocime për Fax News qytetarët me mimoza në duar dhe flamuj kombëtar këkrojnë nga Meta që të shpërndaje parlamentin.

“Kam ardhur nga Gjermani.Sot në orën 9 do të shkoj në Gjermani. Kjo është shpresë e fundit. Ne i besojmë sepse ai vet po e deklaron. “- tha një qytetar.

“Protesta është demokratike dhe mendojmë që Edi Rama ti vërë gishtin kokës dhe të ulet me këmbë në tokë. Unë jam simpatizant i Partisë Demokratike, por sot kam dalë në mbështetje të presidentit.”- tha një protestues.

Çfarë pret nga presidenti: Pres shpërndarjen e parlamentit!

 

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *