Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

VIDEO&FOTO/ Juncker ‘tapë’ në takimin me Ramën. Harron datën e zgjedhjeve, puth kryeministrin e se mbajnë më këmbët

Momente të sikletshme kanë qenë ato të kryeministrit Rama në përfundim të konferencës së përbashkët me Presidentin e KE-së Jean Claude Juncker këtë të martë në Bruksel.

Ndërsa, njihet si pijedashës dhe nuk është hera e parë që shkon i dehur në takime të rëndësishme të nivelit të lartë, Juncker duke se e ka tepruar në konferencën e sotme.

Përveçse një bisede pa sens ku e pyet se nëse mbaheshin zgjedhjet në fund të prillit, moment në të cilin kryeministri Rama ka ndërhyrë menjëherë duke i thënë se “zgjedhjet mbahen në qershor”, një moment tjetët tepër pikant mes palëve ka qenë edhe ai kur Juncker në fund të takimit, në vend të shtrëngimit të duarve, i është afruar Ramës dhe e ka puthur në faqe, duke e vënë në siklet këtë të fundit.

Biseda Rama-Juncker:

Juncker: Do të mbahen zgjedhjet në Shqipëri, në fund të muajit…prill?

Rama: Qershor.

Juncker: Po, domethënë, janë në muajin e fundit pas muajit të fundit…

(Gazetarët qeshin)

Juncker: Ah, po qershor, këto zgjedhje duhet të mbahen, dhe shqiptarët duhet të votojnë.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *