Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Zjarri ‘pushton’ malin e Borshit, banorët e ndezin e po banorët po luftojnë me flakët

Një zjarr masivë ka përfshirë sipërfaqe të mëdha pyjore në malin e Borshit mbrëmjen e sotme.

Zjarri gjendet në kullotat midis Borshit edhe Piqerasit. Për shkak të terrenit është e vështirë që atje të shkojnë mjetet e zjarrëfikëses. Shkak për këtë zjarr është bërë djegia e kullotave nga vetë banorët e zonës, ndërkohë që momentalisht mësohet se janë vetë këtë të fundit që po luftojnë për fikjen e tyre thonë burime për Faxweb.al

Ndërkohë nga ana tjetër, sipas burime flakët kanë përfshirë një sipërfaqe të konsideueshme ndërsa nuk raportohet se mund të rrezikojë ndonjë banesë.

 \

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *