Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Zjarr i madh përfshin godinën 19 katëshe në Londër, dhjetëra persona përfundojnë në spital

Një pallat 19 katësh në Londër, është përfshirë nga zjarri. Sipas mediave të huaja, zjarrfikëset janë lajmëruar nga vetë banorët e rezidencës luksoze, me anë të mesazheve në rrjete sociale.

Për të shuar flakët, u angazhuan 125 zjarrfikës dhe 20 automjete, të cilat, kanë mundur të neutralizojnë zjarrin, vetëm pas orësh të tëra lufte me ta. Sipas raportimeve 2 burra janë dërguar me urgjencë në spital, pasi kanë marrë plagë të lehta në trup, ndërsa 38 të tjerë, përfshirë edhe fëmijë, janë dërguar në spital pasi asfiksuar nga tymi i madh.

Zjarri në ndërtesë është vënë në kontroll gjatë orëve të drekës, ndërsa vetëm tanimë banorët janë lejuar të kthehen në apartamentet e tyre. Sipas raportimeve, 22% e fasadës së pallatit gjigant ka dalë jashtë funksionin, ndërsa nuk ka panik për një shembje të mundshme të saj.

“Isha në tryezën e dhomës së gjumit, ku pashë shtëllunga të mëdha tymi, dikush bërtiti me të madhe. Në atë moment nuk mendova asgjë tjetër, mora fëmijët, bashkëshorten dhe u largua me shpejtësi jashtë”, u shpreh Norman një dëshmitar.

(E.H/Faxweb.al)
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.