Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Vizita urgjente në Vlorë, Braçe refuzon të përgjigjet për Kadastrën: Hë të keqen, mos ti ngatërrojmë gjërat

Mëngjesin e sotwm, zëvendëskryeministri Erion Braçe ka zhvilluar një vizitë urgjente në Kadastrën e Vlorës, e cila vetëm në muajin e fundit ka ndërruar 3 herë drejtuesin e saj.

Mësohet se Braçe ka nisur takimin brenda ambienteve të Katastrës në orën 08:00 të mëngjesit, dhe ka në fokus kryesor çështjen e nxehtë të pronave në Jalë.

Nga ana tjetër Braçe ka marrë pjesë në aktivitetet në ceremoninë e 75-vjetorit të Clirimit të Vlorës.

Pas mbarimit të ceremonisë, Braçe ka dhënë deklaratë për mediat. I pyetur nga gazetarët për kadastrën e Vlorës, nëse atij i rezulton të shkelje dhe a do të merren masa për drejtuesit.

“Të mos i gatërrojmë gjërat. Për Kadastrën të flaim njëherë tjetër. Kemi ardhur për këta të tjerët sot, hë të keqen,” është shprehur zëvendëskryeministri.

(K.HFaxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *