AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Vizita urgjente në Vlorë, Braçe refuzon të përgjigjet për Kadastrën: Hë të keqen, mos ti ngatërrojmë gjërat

Mëngjesin e sotwm, zëvendëskryeministri Erion Braçe ka zhvilluar një vizitë urgjente në Kadastrën e Vlorës, e cila vetëm në muajin e fundit ka ndërruar 3 herë drejtuesin e saj.

Mësohet se Braçe ka nisur takimin brenda ambienteve të Katastrës në orën 08:00 të mëngjesit, dhe ka në fokus kryesor çështjen e nxehtë të pronave në Jalë.

Nga ana tjetër Braçe ka marrë pjesë në aktivitetet në ceremoninë e 75-vjetorit të Clirimit të Vlorës.

Pas mbarimit të ceremonisë, Braçe ka dhënë deklaratë për mediat. I pyetur nga gazetarët për kadastrën e Vlorës, nëse atij i rezulton të shkelje dhe a do të merren masa për drejtuesit.

“Të mos i gatërrojmë gjërat. Për Kadastrën të flaim njëherë tjetër. Kemi ardhur për këta të tjerët sot, hë të keqen,” është shprehur zëvendëskryeministri.

(K.HFaxweb.al)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *