Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ “Vetëm 2 minuta në fushë dhe shënon një perlë”, shikoni supergolin që realizoi futbollisti shqiptar në Zvicër

Kastriot Imeri është treguar vendimtar në fitoren e Servettes në transfertë ndaj Zurich. Skuadra e lojtarit shqiptar po fitonin 2-0, por kundërshtarët i vunë ata nën presion.

Alex Schalk shënoi golin e parë të takimit në minutën e 46-të, duke filluar më pas spektakli i golave. “Vetëm 2 minuta në fushë dhe Kastriot Imeri shënon një supër gol nga 30 metra largësi, duke e dyfishuar sfidën për Servette kundër Zyerich. Skuadra e Kosovës duhet të vëzhgojë ketë 20 vjeçar,” shkruan “Dardian Football” që ka shpërndarë videon e golit.

Por, ajo që ishte më e bukura në këtë përballje, ishte goli i Imerit që shënoi në minutën e 69-të nga rreth 30 metra në portën e Zurich. Ai lëshoi një goditje të fuqishme duke lënë të shtangur portierin e Zurichit.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.