AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Video/ Urbaneve të Lali Erit u “plasin” ujërat: Paguan 40 lekë mbush dhe bidonin

Megjithëse qytetarët paguajnë 40 lekë për çmimin e biletës së transprotit publik në Tiranë, kjo nuk ka mjaftuar për të përmirësuar cilësinë dhe kushtet e urbanëve.

Ditën e sotme kanë mjaftuar vetëm disa pika shiu dhe gabina e një urbani në kryqytet ka filluar të rrjedhë ujë në pjesën e brendshme të saj. Ka qenë aktivisti Besjan Pesha i cili e ka denoncuar këtë skandal me anë të një video në Facebook.

“Mos ju dëgjoj më të qaheni për ujë!
Ja ku e keni ujin me bollëk përfshirë në biletën e urbanit. Me 40 lek edhe udhëton, edhe e mbush bidonin.
Popull qaraman!” – shkruan Pesha.

Fjalët Kyce

Palët politike u ulën në tavolinë për Reformën Zgjedhore, mendoni se është arritur një marrëveshje mes liderëve kryesorë dhe për çështje të tjera?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *