Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Tensionohet protesta, qytetarët hedhin flakadanë dhe djegin goma. Dasho Aliko përplaset me policinë

Është përshkallëzuar protesta eopozitës në Elbasan dhe në Tiranë përkatësisht tëk rrethrrotullimi i Bradasheshi dhe tek sheshi Shqiponja ku protestuesit kanë hedhur flakadanë dhe kanë djegur goma.

Përplasje ka patur edhe në Gjirokastër ku ish-kryetari i Komunës së Lazaratit, aktualisht kryetar i Partisë Demokratike për Gjirokastrën, Dasho Aliko është përplasur më forcat e rendit të cilët janë përpjekur të ndalojnë protestuesit që të bllokojnë rrugën.

Aliko është shprehur se qytetarët nuk do të lëvizin prej aty deri nb orën 20:00.

Protesta e Opozites

Publiée par Fax Web sur Jeudi 2 mai 2019

Ndërkohë më herët  kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ndodhur në Plepa Durrës për protestën e sotme të opozitës, në fjalën e saj përballë protestuesve dhe medias është shprehur se do të provojnë çdo formë për të rrëzuar Ramën nga një pushtet që e mban në kundërshtim me vullnetin e popullit të tij.

Sipas saj një gjë e tillë është e dukur qartazi edhe nga përshkallëzimi i protestës ditën e sotme ku nga 5 qarde zhvillohet në 12 qarqe (lexo këtu).

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close