Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Video/ Të moshuarit bëhen grumbull në Shkodër, Policia ndërhyn t’i shpërndajë kur mëson se do vinte Edi Rama

Sot në qytetin e Shkodrës është hapur qendra e dedikuar për vaksinimin e të moshuarve, ndërkohë që në qytet pritet të mbërrijë edhe kryeministri Rama për të vëzhguar ecurinë e procesit.

Por ndërkohë që të moshuarit janë mbledhur në numër të shumtë për të kryer vaksinimin, vihet re se nuk janë respektuar distancat e nevojshme për t’u mbrojtur nga përhapja e Covid-19. Në këtë situatë ka ndërhyrë policia e qarkut duke këshilluar të moshuarit që mos të mblidhen në vende ku mbajtja e distancës është e pamundur.

Dëshira e të moshuarve për t’u vaksinuar ka bërë që mos të respektojnë rradhën dhe distancën për t’u futur në qendrën e vaksinimit e cila siç duket edhe në videon e mëposhtme nuk lë shumë hapësirë për ruajtjen e distancës ndërmjet tyre.
Policia ka ndërhyrë pasi janë njoftuar që në qytet do të vinte Kryemnistri Edi Rama. Pas publikimit të videos nga Fax News, shihet se tanimë qendra e vaksinimit është boshatisur përpara mbërritjes së Ramës në qytet.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.