Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Taksisti nga Gramshi ofendohet nga fjalët më banale nga policia e bashkiake

Dhunimi dhe ofendimet nga policia e Elbasanit si ajo e qarkullimit dhe bashkiake janë bërë të zakonshme ndaj qytetarëve të Gramshit.

Në pamje do të shihni një taksist i cili ka 18 vite në këtë profesion, ndërkohë që është me dokumenta të rregullta sipas legjislacionit shqiptar të miratuar nga Ministria e Transportit dhe pushteti vendor, i cili gjobitet nga policia.

Ngjarja ka ndodhur sot në Elbasan pranë një qendre tregtare, ku mjeti tip Volzvagen Sharon me targa të verdha taksi AB 276 T ka qenë i parkuar.

Pranë mjetit kanë mbërritur rreth 10 punonjës të policisë bashkiake me një karrotrec ku kanë marrë mjetin me forcë duke mos e lejuar drejtuesin të bënte veprimin as më minimal, që të ulte frenat e dorës, për mos tu dëmtuar mjeti, por e kanë ofenduar nga fjalët më banale.

40 vjeçari Edmond Hasa, kryefamiljar i vetëm që punon për familjen me 6 anëtare dhe me mjetin mundohet të sigurojë bukën e gojës.

Veç ofendimeve dhe marrjes së mjetit duke e dërguar në pikën e bllokimit i vendosin edhe një gjobë nëqind mijë lekë duke e justifikuar se keni psagjerë në kthim.

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *