AktualitetFlashKryesoreSportTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Skandali me pasaportat e futbollistëve, flet Andi Lila: 100% na i kanë…

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Andi Lila, pak ditë më parë deklaroi se ministri Cakaj u ka hequr lojtarëve kuqezi dekorimin me pasaportat diplomatike.

Gjatë një intervsite për gazetaren e Fax News, Klevisa Alinani, mbrëmjen e kaluar pas ndeshjes Shqipëri-Islandë, ku foli për triumfin e kombëtares, Lila deklaroi se është 100% e vërtetë.

Është e vërtetë që janë hequr pasaportat diplomatike?

Andi Lila: “Do flas në një moment tjetër, por kjo është e vërtetë 100%. Mbas vrullit dhe zalamahisë që u bë këto dy ditë po na japin një përgjigje dhe thonë se nuk i kemi hequr. Shpresoj që të jenë të vërteta, por vendimi është marrë shpresoj që ta kthejnë.”– u shpreh Lila.

Kujtojmë se ministri Jashtëm Gent Cakaj, teksa uroi kombëtaren për fitoren u shpreh se lajmi është shpërndarë është “hava”, duke përgënjeshtruar kështu deklaratën e futbollistit.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Palët politike u ulën në tavolinë për Reformën Zgjedhore, mendoni se është arritur një marrëveshje mes liderëve kryesorë dhe për çështje të tjera?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *