FlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Situata drejt përkeqësimit në Shkodër, KECQ paralajmëron qytetarët: Bëni kujdes!

Komisioni i Emergjencave Civile të qarkut të Shkodrës ka paralajmëruar se do të ketë rritje të prurjeve të lumit Drin dhe Buna duke u rritur kështu edhe sipaëfaqja e tokës së përmbytur.

Ka qenë shefi i Emergjencave civile në Prefekturen shkodër, Pëllumb Dani, i cili përmes një deklarate për mediat ka njoftuar qytetarët dhe bizneset që të bëjnë kujdes në zonat që pritet të preken.

Komisioni i Emergjencave Civile të qarkut të Shkodrës thotë se solidarizohet me qytetarët e këtyre zonave dhe thotë se janë delaguar të gjitha detyrat për struktuart përkatëse për të përballuar situatë, gjithashtu ka vënë në dipozicion edhe një numër për qytetarët që të kërkojnë ndihmë.

 

 

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.