FlashSportTe FunditTe Gjitha

Video/ Shikoni golin magjik që i anuluan Pulisic-it, super Kepa shpëton Chelsea-n me 2 pritje

Chelsea mund ta kishte mbyllur në avantazh 2-0 pjesën e parë të Superkupës së Europës kundër Liverpool.

Ylli i ri i londinezëve, Pulisic, ka dehur mbrojtjen e “Të Kuqve” dhe ka dërguar topin në rrjetë me një gjuajtje të bukur me të djathtën në minutën e 40-të.

Problemi është se aksioni ka nisur në pozicion jashtë loje dhe goli është anuluar.

Super Kepa shpëton Chelsea-n me dy pritje të jashtëzakonshme

Chelsea ka arritur të shmangë pësimin e golit të dytë kundër Liverpool-it falë një super Kepa Arrizabalaga.

Portieri i londinezëve ka bërë dy pritje të merekullueshme në harkun e tri sekondave, duke i mohuar golin në fillim Salah-së dhe më pas Van Dijk-ut.

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *