Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Safet Gjici bën bilancin 5 mujor: Trashëguam 4.7 mln euro borxhe, këto janë investimet madhore të vitit 2020

Kryetari Bashkisë Kukës Safet Gjici në konferencën për shtyp me gazetarët ka bërë bilanicin 5 mujor të punës së Bashkisë Kukës, që nga koha e drejtimit nga ana e tij.

Gjici është shprehur se në këtë 5 mujor Bashkia Kukës ka bërë menaxhimin e vetvetes pasi nga paraardhësi i tij ka trashëguar 4.7 milionë euro borxhe bashkë me ujësjellësin. Ndërsa sa i përket vitit 2020, kryebashkiaku Gjici bëri të ditur realizimin e disa projekteve pavarësisht situatës së vështirë të krijuar pas tërmetit të 26 nëntorit.

Sipas Gjicit, projektet do fokusohen në infrastrukturë,ku si projekte të medha ai përmendi, ujësjellësin, rrugën e Bjeshkëve dhe ndërtimin e dy pallatave sociale të qytetit të Kukësit, si dhe rikualifikimin urban të tre lagjeve të qytetit të Kukësit.

Gjithashtu sipas Gjicit, së shpejti pritet të bëhet një investim madhor në fushën e turizmit bashkë ku me biznesin do të ndërtohet sipas tij pista e skive në Shishtavec.

Ai deklaroi se këto projekte do të përmbyllen brenda vitit 2020

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.