Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ “Qëkur na u ngritën këmbët dhe na u bënë kokë”, studenti reciton live në protestë për demokracinë

“Një student ka folur për Fax News pse ka vendosur të marrë pjesë në tubimin e sotëm të thirrur nga Alenca për Mbrojtjen e Teatrit, ndërsa pohon se e bën për lirinë  qytetare që prej më shumë se 20 vitesh nuk është arritur në vendin tonë.

Studenti kërkoi të recitonte një poezi me temë demokracinë, ndërsa e recitoi gjatë transmetimit direkt.

Unë si qytetar përpos gjithë të tjerave, protestoj për lirinë qytetare, prej më shumë se 20 vitesh që e kërkojmë, dhe nuk ka ekzistuar asnjëherë. Si një student dua t’ju përshëndes me një poezi për demokracinë nëse mundem”, tha ai.


(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *