Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Video që po bën namin në rrjet/ Harrohet Rudina Hajdari, kolegia e saj e sfidon denjësisht

Deputetët e rinj që zunë karriget fill pas djegies së mandateve të opozitës, kanë qenë shpesh në qendër të mediave për shkak të përgatitjes së tyre intelektuale dhe fjalimeve që kanë mbajtur në Kuvend.

Më së shumti deputetët e opozitës në parlament, kanë renë pre e fjalimeve të tyre më fjalë të mëdha, të cilat në të shumtat e rasteve i kanë ngatërruar dhe nuk kanë ditur ti shqiptojnë.

Deputetja e djathtë Rudina Hajdari është “shquar” për disa gafa radhazi gjatë fjalës së saj në Kuvend. Por siç duket nuk është e vetmja!

Majlinda Halilaj, e cila ka ardhur nga lista e Partisë Demokratike, ka mbajtur sot një fjalim në Kuvend për projektligjin e Korporatave të Investimeve Shqiptare, ku ka ngatërruar dhjetra fjalë.

Siç shihet edhe nga video e publikuar online, Halilaj ka qenë mjaft e sikletosur gjatë leximit të fjalimit të saj, ndërkohë që shpesh herë është ngatërruar në shqiptimin e fjalëve.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *