Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Putin dhe Bashar Al Assad tallen me Donald Trump: Sikur të kthehej në rrugën e duhur…

Presidentët Vladimir Putin dhe Bashar Al Assad kanë shfrytëzuar takimin mes tyre për t’u tallë me Donald Trump.

Teksa Putin zhvilloi një vizitë surprizë në Siri, ku bisedoi me homologun Assad rreth zhvillimeve të fundit në vend, në një moment ai diskuton me Bashar Al Assad për një histori të Biblës. Historia bën fjalë për konvertimin e Saulit në të krishterë gjatë rrugës së tij për në Damask.

Më pas, në histori, Zoti godet persekutorin e krishterë, i cili kurohet dhe kthehet në rrugën e besimit. Ky moment ka shërbyer për Assad që me ironi të thotë që edhe Trump duhet të udhëtojë drejt Damask për t’u kthyer në rrugën e duhur.

“Sikur të udhëtonte dhe Trump drejt Damaskut, do të kthehej në rrugën e duhur”, tha ai. Lideri i Rusisë, Putin qeshi pas batutës së Assad dhe e shtyu këtë të fundit që t’i dërgonte një ftesë Donald Trump që të vizitonte Sirinë.

“Jam gati ta ftoj”, iu përgjigj Assad, ndërsa Putin shtoi se edhe ai do të bënte çmos që ta bindte Trump.

“Do t’i them atij”, u shpreh Vladimir Putin. Video u filmua nga një gazetar rus teksa liderët e Rusisë dhe Sirisë po zhvillonin një vizitë në një Kishë Ortodokse greke dhe më pas u publikua në rrjetet sociale.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.