Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Po në planetin Mars si ndihen tërmetet? NASA raporton 2 lëkundje

Ditët e fundit toka jonë është lëkundur vazhdimisht nga tërmetet. Në 26 Nëntor tërmeti i rënë shkaktoi 51 viktima, mbi 900 të plagosur dhe dhjetëra qytetarë të pastrehë.

Por teksa vendi pak nga pak po përpiqet t’i rikthehet normalitet, pyetja që lind është: Po në planetin Mars si ndihen plantetet? NASA ka hedhur në këtë planet një aparaturë që të regjistrojë tërmetet.

Në videon e mëposhtme është kapur momenti kur në Mars bie një tërmet. Deri tani NASA ka raportuar për 2 tërmete që kanë rënë në këtë planet, njëri 3.7 dhe tjetri 3.3.

(M. I./ Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.