Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Përplasen në Tiranë zyrtarët e Kosovës dhe ata të Serbisë

Kryeinspektori nga Kosova dhe ai nga Serbia janë përplasur gjatë një konference që po mbahej para disa ditësh më parë në Tiranë.

Në Tiranë u përplasën në mes tyre kryeinspektorët e Kosovës dhe Serbisë në një konferencë rajonale që përfundoj punimet të premten.

Serbët kishin tentuar të flasin në emër të Kosovës, e këtë nuk e lejuan kosovarët.

Përfaqësuesit nga Kosova dhe Serbisë nuk lanë as këtu pa u përplasur, janë kryeinspektorët e të dy vendeve që u përplasen me fjalë në Konferencën e Nivelit të Lartë për Reformimin e Inspektimeve në Ballkanin Perëndimor sipas standardeve të BE’së.

Sipas kryeinspektorit të MTI’së, Lulzim Syla, kryeinspektori serb tentoj të flas në emër të Kosovës, dhe se i njejti ju drejtua atij nga Shqipëria, se për Kosovën flasim siç jemi marrë vesh.

Kjo gjë e kishte nervozuar Sylën, duke parë se si Kosova po anashkalohej

Syla tregon se ai i ka thënë se Kosova është shpallur shtet me 17 shkurt, dhe unë flas në emër të shtetit të Kosovës, raporton Klan Kosova.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *