Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Video për të mos humbur/ Me doreza të bardha dhe papion, Meta i çudit të gjithë stilin japonez

Presidenti Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Perandorit të Japonisë, Nahurito.

I veshur me ‘ëhite tie” kreu i shtetit ishte në mesin e 100 personaliteteve nga e gjithë bota  në pallatin perandorak në Tokio.

Sot Naruhito, 59 vjeç, njoftoi ndryshimin e statusit të tij në botë, në një seri ritualesh të hollësishme të njohura si “Sokui no Rei” në Pallatin Perandorak në Tokio.

Ceremonia u mbajt rreth orës   13.00-13.30 (me oren lokale te Japonise) rreth orës 06:00 me orën tonë.

Mes personaliteteve të ftuar në ceremoni ishte edhe Princi Charls.

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *