AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Pas tërmetit të fuqishëm 6.8 ballë, një zjarr përhapet në ndërtesat e shkatërruara në Turqi

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë rreth orë 19:00 dhe tashmë kanë filluar të dalin edhe detajet e para. Paraprakisht raportohet për 5 viktima dhe 84 të plagosur. Mediat turke po transmetojnë pamje nga një pallat i tëri në flakë.

Zjarri në ndërtesë shpërtheu menjëherë pas lëkundjes së fortë me magnitudë prej 6.8, e pasuar nga disa tërmete të tjera. Mediat turke bëjnë me dije se zjarri u përhap me shpejtësi në pallat dhe ndërtesat e tjera përreth.

Shkak është bërë shpërthimi i tubacionit të gazit natyror.

zjarr1zjarr2zjarr

 

Fjalët Kyce

A do i përgjigjeni thirrjes së Presidentit Meta për të dalë në shesh në 2 mars në mbrojtje të demokracisë dhe Kushtetutës së vendit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *