Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Video/ “Ore po kush i bën këto ndërtime, kur s’ka punë”, i përgjigjet Rama: I bën ndrangheta me maifien

Këtë të mërkurë gjatë inspektimit të banesave të reja që po rindërtohen në  Vaqarr Kryeministri Edi Rama  ka ironizuar përgjimet e Ndragheta-s, të cilat kanë tërhequr e mediave dhe politikës shqiptare ditët e fundit, pasi ka pasur edhe përmendje të figurave të rëndësishme politike, por pa emra.

Nga Vaqarri Rama  ndau një bisedë me të pranishmit, ku tregoi replikat që bërë me një komentues në Facebook lidhur me historinë e Ndraghetës .

“Shkruante njëri në facebook thoshte, ore thoshte gjithë këto ndërtime, po kush i bën  gjithë këto ndërtime kur s’ka punë ? I bën Ndragheta i thashë, me mafien…”,- thotë Rama teksa ia plas të qeshurit bashkë me Veliajn dhe Ahmetajn

Kryeministri vijoi duke theksuar se vetëm nga këto kantiere ndërtimi që janë hapur për rindërtimin nga tërmeti i Nëntorit të 2019-ës janë punësuar 27000 persona.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *