Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Video/ Nuk mbajti premtimin për shtrimin e rrugës, banorët e lidhin mbrapa makine dhe e tërheqin zvarrë në rrugë kryetarin e komunës

Një kryetar komune në Meksikë është lidhur mbrapa një makine nga qytetarët e zemëruar dhe është tërhequr zvarrë nëpër fshat.Njëmbëdhjetë njerëz janë arrestuar në jug të Meksikës pasi kryetari i komunës të tyre u mor nga zyra e tij, u lidh me një kamion dhe u tërhoq zvarrë nëpër rrugë.

Policia ndërhyri për të liruar kryetarin e komunës Jorge Luis Escandón Hernández, i cili raportohet se nuk pësoi lëndime të mëdha. Ishte sulmi i dytë nga fermerët që kërkuan që ai të përmbushë premtimin e tij për fushatën për të riparuar një rrugë lokale.

Kryetarët e bashkive dhe politikanët lokalë në Meksikë shpesh janë në shënjestër të bandave të drogës kur ata refuzojnë të bashkëpunojnë me skemat e tyre kriminale, por është më pak e zakonshme që ata të sulmohen për premtimet e tyre elektorale.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *