Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashSportTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Nuk i mposhtën dot në fushë ndeshjen e parë, tifozët e Liverpool presin me gurë skuadrën e Realit

Real Madrid nuk i ka shpëtuar dot inatit të tifozëve të Liverpool. Disa individë ditën e sotme i kanë thyer një nga xhamat autobusit me të cilin udhëtonte skuadra e Real Madrid, kur mbërriti në Anfield.

Thirrjet kundër nuk kanë munguar, sikurse edhe sendet e gjuajtura në drejtim të autobusit. Një copë e dritares me xham dopio u thye, ndërsa stafi i Liverpool pastroi më pas gjithë rrëmujën.

BBC shkruan se një prej zëdhënësve të klubit ka deklaruar: “Ne dënojmë pa asnjë dyshim veprimet që çuan në dëmtimin e autobusit të Real Madrid gjatë mbërritjes në Anfield këtë mbrëmje. Ajo është nëj sjelle e papranueshme dhe e turpshme e disa individëve.

Ne sinqerisht u kërkojmë falje miqve nga Madridi për çdo shqetësim të shkaktuar. DO të punojmë së bashku me Policinë e Merseyside për të zbardhur ngjarjen dhe për të identifikuar personat përgjegjës”.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.