Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ “Në m*t në hale të vesh”, plas sherri me grushta dhe fyerje për ndihmat e tërmeteve

Është kthyer në sherr masiv ku kanë plasur edhe grushtat në fshatin Qafëzez të Kolonjës me shpërndarjen e ndihmave pas dëmeve që kanë pësuar nga tërmeti që në Qershorin e kaluar.

Përplasja ka ndodhur mes disa të streguarve në kontenier dhe përfaqësuesve të pushtetit vendor ndërsa banorët shprehen se nuk kanë ku të shkojnë pasi shtëpitë e tyre janë shembur që me datë 1 Qershor. Debati mes banorëve të fshatit dhe kryeplakut ka degraduar me fyerje të rënda dhe përplasje fizike ku më pas janë përfshuirë edhe persona të tjerë.

“Kush të tha, jam debatuar me administratën me të gjithë, na erdhën me polici për të na larguar nga kontenierët, s’kemi ku të shkojmë, s’kemi as banesë asgjë. Asnjë lloj ndihme tjetër vetëm kontenierin”, shprehet banori teksa Faxweb.al mësone se i gjithë konflikti ka ndodhur për copa druri.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *