Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ “Na telefonoi në emër të shoqatës së bamirëse”, nëna me 4 fëmijët kërkon ndihmë pas tërmetit: Jetojmë në barake, na morën 2 mijë euro

Familja e Shkëlqim Laçit në Borizanë, përpos problemit nga mashtrimi prej një personi me qëndrim në Suedi, tjetër problem për ta është dhe dëmtimi i banesës nga tërmeti i 26 Nëntorit.

Siç dhe tregon për Faxnews bashkëshortja e Shkëlqimit, Tatjana nëna e 4 fëmijëve, familjes së saj i kanë rrëmbyer vlera monetare të cilat i janë marrë bashkëshortit të saj sapo ka mbërritur në shtetin suedez.

“Na mori një person në telefon, na tha do t’ju ndihmoj. Na tha se është i shoqatës së Elvis Naçit. I tha burrit tim se do të marrësh 2000 euro me vete. I tha që patjetër duhet t’i kesh tepër 2000 euroshit. Përveç biletës që premë, ato lekë i gjetëm me hallet tona, trokitëm derë më derë dhe mezi i gjetëm. Shkoi deri atje, kaloi me avion, mbërriti në Suedi. Sapo kaloi aeroportin, e priti një person që ne nuk e njohim”, tha Tatiana për Faxnews.

Ajo i frikësohet problemit të bashkëshortit, i cili qëndron në kryeqyetin e Suedisë, ndërsa tashmë po përjeton edhe qëndrimin e saj në barake pranë banesës nga frika e tërmeteve.

“Tani ne jetojmë vetëm, jetojmë këtu bashkë me fëmijët në magazinë. Nuk kam shtëpi se na goditi tërmeti, bëri plasaritje në shtëpi. Prandaj tani jetojmë këtu dhe presim ndonjë ndihmë”, deklaroi Tatiana.

(M. I./ Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.