Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Mandatimi i kryebashkiakëve të rinjë nga gjykatat, PD dorëzon kërkesë padi për 3 qytete

Kryetari i PD, dega Sarandë, Hariz Mema i shoqëruar edhe nga avokati i tij, Robert Haxhiu, mesditën e së premtes, rreth orës 13.30 shkoi në Sekretarinë e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Sarandë dhe dorëzoi një kërkesë padi për të qenë palë e tretë në kërkesën e paraqitur për mandatin nga zgjedhjet e 30 qershorit për kryetar bashkie të Sarandës, për atë Finiq dhe Konispol.

Pas dorëzimit të kërkesë padisë kryetari i PD, Sarandë Hariz Mema dhe avokati i tij, Robert Haxhiu në mjediset jashtë Gjykatës dhanë një prononcim për mediat, ndërkohë që në nisje ata i kanë quajtur zgjedhjet e 30 qershorit për pushtetin vendor Nul.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *