Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Inva Mula në qendrën e ndihmave në Bubq: Kontenierët janë zgjidhja e duhur për emergjencat

Inva Mula ka vizituar disa familje në Bubq të Fushë-Krujës por edhe qendrën e ndihmave vullnetare tnë ditën e 9 që prej kur aktivistë të udhëhequr nga Aulon Kalaja ndihmojnë në forma të ndryshme familjet në nevojë.

Mula ka falenderuar nismën e aktivistëve si dhe ka shprehur solidaritetin e saj me familjet në nevojë, duke bërë edhe apel për sa më shumë përkrahje.

Mula ka mbështetur edhe idenë e dhurimit të kontenierëve ndaj familjeve si mënyra më e mirë për të tejkaluar situatën emergjente pasi jetesa në çadra e tyre sipas saj është e vështirë.

Kalaja e ka njohur sopranon e njohur me mënyrën se si funksionon gjithë organizimi dhe shpërndarja e ndihmave por edhe furnizimime ushqime.

Mula ka folur edhe për konceritn që do të zhvillohet këtë muaj me pjesmarrjen e shumë artistëve të njohur dhe që të ardhurat nga biletat e shitura do të shkojnë tha ajo për familjet e prekura nga tërmeti.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.