Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Ilir Meta publikon spotin e parë filmik për Ardian Dvoranin

Presisdenti I Republikës Ilir Meta ka publikuar në rrjetet sociale një spot, përkrah të cilit shkruan se ftonte qytetarët ta ndiqnin sit ë parin në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese.

Në spotin e mëposhtëm jepet shpjegimi se si zgjidhen anëtarët e Gjykatës Kushtetuese, si është përcaktuar në Kushtetutë ky proces dhe cili është roli dhe pozicioni që duhet të mbajnë palët.

Tregohet gjithashtu edhe se si u la jashtë procesit Aviokati i Popullit duke akuzuar Dvoranin si protagonistin që ktheu gjithë procesin thjeshtë në emërime.

Më tej Presidenti e quan fiktiv emërimin e kandidatëve të Gjykatës Kushtetuese, duke cituar mosrespektimin e radhës Kushtetuesem nga ana e KED.

“Të nderuar qytetarë,
Ju ftoj të ndiqni me vëmendje dhe durim, spotin e parë në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese”, shkruan Meta përkrah spotit.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *