Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Firmoset peticioni për rindërtimin e Teatrit Kombëtar, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit nis turin në Shkodër

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka mbërritur pasditen e sotme në Shkodër, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e Teatrit Kombëtar ashtu siç ishtë në të njëjtin vend.

Artistë, qytetarë dhe dashamirës të artit janë mbledhur në ambientet e Teatrit “Migjeni” dhe po firmosin peticionin, ndërkohë që një ditë më parë AMT ishte në qytetin e Durrësit. Ky është qyteti i tretë ku ndalet Aleanca teksa vetëm të dielën u shemb godina e Teatrit Kombëtar.

Aleanca kërkon rindërtimin e godinës siç ishte në të njëjtin truall dhe për këtë po mbledh firmat për një peticion kurse vijon me protestat edhe në Tiranë.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *