Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Fermeri shkul pemët dhe i drejtohet Kryeministrit: Hajde o Edi Rama bli mollë tani

Një fermer i Pogradecit ka vedosur që të shkulë mollët e mbjella pasi produktet e tyre nuk kanë hapësirë për tu shitur në tregun vendas.

Përkrah një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale, ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari shkruan se, Edi Rama nuk përkrah prodhimet vendase por favorizon importin.

Sipas tij fermerët shqiptarë nuki subvencionohen duke I rrënuar dhe varfëruar ata gjithmonë e më shumë.

Në video fermeri dërgjohet teksa i thotë kryeministrit “Hajde o Edi Rama bli mollë tani’

Reagimi i plotë:

Fermeret e Pogradecit shkulin mollet. 
Edi Rama nuk perkrah prodhimet vendase. Favorizon importin dhe jo produktin vendas. Nuk subvencionon fermeret duke i rrenuar dhe varferuar ata gjithmon dhe me shume.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *