Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Video/ Emocionohet e para e PS-së në listën e Vlorës, bëhet disa herë lëmsh, dhe s’ka as kush e duartroket

E para e listës së socialistëve në qarkun e Vlorës, Pranvera Resulaj, teksa ishte duke folur në nisje të fushatës së PS-së në sheshin Skënderbej, nuk i ka fshehur dot emocionet. Ajo është ngatërruar disa herë dhe për shkak të mungesës së qytetarëve, defekti ka dalë edhe më shumë në pah.

“Sot të thuash që jam nga Vlora, do të thotë të jesh nga vendi ku vota për PS dhe Edi Ramën ka dhënë shpresën për të ardhmen. Vlora nuk është qyteti i mbushur me pluhur, Vlora është vendi që ka kthyer histori. Për të gjithë ata që duan të kenë transformime rrënjësore, Vlora është qyteti që më 25 prill ka një adresë të vetme, Edi Ramën dhe PS”, tha mes të tjera Resulaj në fjalën e saj.

PS dhe PD e kanë nisur fushatën e tyre gjatë ditës së sotme, në orën 18:00, ku PS ka zgjedhur që të mos ketë qytetarë, ndërkohë që demokratët kanë mbledhur qindra persona në shesh.

(E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.