AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Dy çadrat pritëse bëhen funksionale tek Trauma, ja për çfarë do të shërbejnë

Janë ngritur çarat ‘filtruese’ të cilat janë bërë funksionale të cilat ndodhen në hyrje të Spitalittë Traumës ndërsa do të kryejnë funksionin e pritjes fillestare të pacientëve që do të shfaqen me simptoma të koronavirusit ku pas trajtimit fillestar do të futen në spital.

Një masë e tillë është marrë për të mos lejuar përhapjen e koronavirusit nga pakujdesitë e mundshme që mund të vijë nga ana e pacientëve por jo vetëm.

Kamera Fax News ka hyrë brenda këtyre çadrave ndërsa konstatohet se janë vendosur të gjitha mjetet dhe aparaturat e triazhit mjekësor.

Dy çadra janë vendosur pranë Traumës ndërsa dy të tjera janë vendosur pranë ambjenteve të Spitalit Infektiv.


(F.GJ/FAXWEB.AL)

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *