Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Dëmet nga tërmeti, biznesmeni Luan Bregasi ndërton nga e para banesën e një familje në Kashar

Biznesmeni Luan Bregasi ka ndërtuar një banesë për një familje në Kashar e cila ishgte bërë e pabanueshme pas tërmetit të 21 Shtatorit ndërsa kjo familje është vizituar ditën e sotme nga kryeministri Edi Rama, kryebashkiaku Erion Veliaj dhe vetë biznesmeni.

Rama ka bërë batuta pas deklaratës së familjaes së moshuar e cia falenderoi Bregasin duke thënë se ishte bamirësi e tij, ndërsa kryeministri tha se nuk ishte bamirësi dhoratëe.

“Këta nuk dhurojnë, këta janë biznesmen që dhurojnë sepse pastaj vjen ajo (tërmeti) dhe bën bama-bam-bam. I thotë Luan ti po fiton po mos harro se ka të tjerë në nevojë, nuk do i marrësh me vete”, tha Rama.

Ndërkohë Veliaj tha se janë 50 banesa të dëmtuara për të cilat kanë dalë biznesmenë të tjerë Kontributor për të ndërtuar secilën.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm😢👐🏿🇦🇱Tiranë, Kashar – Hapen dyert e 50 shtëpive të reja pas goditjes së shtatorit😊 Puna vazhdon për të sistemuar çdo familje që ka humbur strehën pas atij tërmeti🏡Besim dhe Durim🙏https://e-albania.al/dhuro/

Publiée par Edi Rama sur Samedi 7 décembre 2019

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *