Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Deklaroi se nuk ka frikë të vaksinohet me Astra Zeneca, Boris Johnson e mban fjalën

Kryeministri britanik Boris Johnson bëri këtë të premte vaksinën e koronavirusit Oxford-AstraZeneca.

Johnson mori dozën e tij të parë të vaksinës në Spitalin “St Thomas” në Londër. Ishtë i njëjti objekt ku ai u trajtua në kujdesin intensiv në Prill 2020 pasi u infektus me COVID-19.

Unë fjalë për fjalë nuk ndjeva asgjë dhe kështu ishte shumë mirë, shumë shpejt. Të gjithë kur merrni njoftimin tuaj, ju lutemi shkoni dhe bëni vaksinën,” u tha 56-vjeçari gazetarëve ndërsa u largua spitali.

Johnson është një nga më shumë se 26 milion njerëz në Mbretërinë e Bashkuar që kanë marrë një dozë të parë, sipas të dhënave të qeverisë.

Ai deklaroi se do të merrte vaksinën AstraZeneca, pasi shumë vende evropiane kishin pezulluar përdorimin e vaksinës pas shqetësimeve në lidhje me mpiksjen e gjakut.

Disa vende evropiane kishin pezulluar pjesërisht ose plotësisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca për shkak të problemit në lidhje me mpiksjen e gjakut. Sidoqoftë, Franca, Gjermania, Italia, etj., vendosën që të rifillonin vaksinimin me Astra Zeneca, pasi EMA vendosi që ajo ishte “e sigurt dhe efektive”.

Udhëheqës të tjerë botërorë që kanë marrë një vaksinë COVID përfshijnë Presidentin e SHBA Joe Biden, Narendra Modi të Indisë, Joko Ëidodo të Indonezisë, Rexhep Erdogan të Turqisë, Benjamin Netanyahu të Izraelit dhe Mbretin Salman të Arabisë Saudite.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.