FlashSportTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Çudit komentatori i njohur shqiptar: Jam tifoz me Serbinë ne këtë Botëror, jemi të lidhur me…

Kombëtarja e Serbisë e cila merr pjesë në kampionatin Botëror në Rusi do të ketë dhe një tifoz nga Shqipëria që do ta mbështesë.

Edhe pse mund të tingëllojë pak befasuese Komentatori i njohur Kostandin Grillo Gjatë një emisioni televiziv në Ora Neës shprehet se në këtë botëror po bën tifozëri për Serbinë. Grillo tha se ka simpati për këtë skuadër, duke e argumentuar se është ekip ballkanik.

“Në këtë kampionat botëror jam me Serbinë, jam tifoz me Serbinë, normalisht jame me Hollandën por mungon, kam zgjedhur një skuadër nga Ballkani, jemi të lidhur me futbollin serb, me futbollin e ish-Jugosllavisë”, tha ai.

(B.H/Faxweb)

Fjalët Kyce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.