Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

ME VIDEO/ Çfarë ndodhi dje pranë Tetarit Kombëtar, pse u rrezikua të vihej në skenë premiera “Mashtrimi”

Mbrëmjen e djeshme ndërkohë që në Teatrin Kombëtarë po shfaqej premiera “Mashtrim” me Artan Imamin dhe Indrit Çobanin, një koncert që zhvillohej vetëm 20 metër larg Teatrit i cili  ka shkaktuar ndërprerjen e Premierës. 

Zhurmat me muzika që vinin nga koncerti ua kanë bërë të vështirë  punën aktorëve për të zhvilluar shfaqjen  dhe solli përplasje mes drejtuesve të Teatrit Kombëtar dhe drejtuesve të koncertit. Madje këta të fundit kanë tentuar të grisnin dhe posterat e shfaqjes, raportoi dje “Fax News”. Në vendngjarje  ishin të pranishëm edhe  efektivët e policisë.  

Por shfaqja gjithsesi u vu në skenë dhe tërhoqi vëmendjen e një publiku të gjerë dhe pse jashtë këtij institucioni, në pedonale po zhvillohej koncerti me muzikë të lartë. (J.V/Faxweb)

 

 

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.