Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ “Ça nderi qarku është ky, duhet ta heqim sot” del video ku Safet Gjici kërkonte me ngulm në mbledhje që ti hiqet titulli Veton Surroit

Ditën e sotme këshilli i Qarkut Kukës ka vendosur që t’i heqë titullin qytetar publicistit të njohur të Kosovës, Veton Surroi.

Vendimi i u mor gjatë mbledhjes së mbajtur ditën e sotme, ndërkohë që nxiti shumë reagime në media, përfshirë edhe reagimin e ashpër të kryeministrit Edi Rama , i cili e quajti një lajthitje kolektive dhe tha se shpreson që Prefekti ta rrëzojë këtë vendim.

Fill pas reagimit të kryeministrit, erdhi edhe reagimi i kryetarit të Bashkisë së Kukësit, Safet Gjicit, i cili kërkoi ndjesë për këtë vendim duke e cilësuar atë si të nxituar.

Por në një video të publikuar gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiak, Gjici shihet shumë i vendosur duke kërkuar me ngulm që Veton Surroit t’i hiqej titulli, duke thënë se Surroi po bën fushatë politike dhe mediatike kundër ushtarëve të UÇK-së.

“Ai po bën fushatë politike, mediatike kundra ushtarëve dhe ne nuk mund ta pranojmë këtë ‘Nder i Qarkut. Çfarë nderi është ky? Duhet ta heqim sot dhe le të shkojë ta çojë në gjykatë”, shprehet Gjici ndër të tjera.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *