Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Video/ Bllokohet rruga nga rrëshqitja e gurëve dhe dherave, banorët apel bashkisë

Sërish rrëshqitje gurësh dhe dherash në rrugën Rrëshen-Bukmirë në Mirditë. Shkak reshjet e shiut të rëna me intensitet të lartë gjatë pasdites së sotme.

Bëhet e ditur se automjetet e vogla nuk kalojnë dot si shkak i dherave dhe gurëve të cilët janë në rrugë. Vetëm mjetet e larta, foristrada mund të kalojnë me shumë vështirësi.

Rruga pothuajse vijon të jetë e bllokuar, ndërsa asnjë masë nuk është marrë deri në këto momente për pastrimin dhe largimin e inerteve nga rruga.

Banorët bëjnë apel që bashkia të marrë masa të ndërhyjë pasi mund të ketë banorë që janë bllokuar.

(M.Q/Faxweb.al)

 

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close