Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Video/ Basha “flliq” Borchardt pasi u ngriti gishtin e mesit qytetarëve, i lë dorën ngritur në sy të zyrtarëve të OSBE-së

Gjesti jo diplomatik i ambasadorit Bern Bochardt ndaj protestuesve të Astirit, ngjalli pak ditë më parë reagimin e fortë të eksponentëve të Partisë Demokratike, të cilët kërkuan pse jo dhe largimin e tij nga Shqipëria.

Të njëjtin qëndrim ndaj diplomatit më të kritikuar nga opozita ka mbajtur edhe kryedemokrati Lulzim Basha, gjatë ditës së djeshme.

Bern Bochard u pa dje në selinë blu si pjesë e delegacionit të sekretarit të përgjithshëm të misionit Thomas Greminger, i cili zhvilloi një bisedë 30 minutëshe me drejtuesit e opozitës jashtëparlamentare për Reformën Zgjedhore.

Në përfundim të takimit, ajo që ra në sy ishte mungesa e një shtrëngimi duarsh mes kryedemokratit Basha dhe ambasadorit Bochard. Në pamje duket Basha që takon një nga një përfaqësuesit e OSBE por shmang diplomatin Bochard, veprimin e të cilit para protestuesve të Astirit e ka vlerësuar si të papranueshëm.

Për më shumë shihni dhe videon e mëposhtme:

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *