Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Banorët në Mirditë protestë kundër ndërtimit të HEC-it, forca të shumta policie ‘blindojnë’ zonën

Banorët e 5 fshatrave në Njësinë Administrartive Kaçinar po protestojnë kundër ndërtimit të HEC-ve që po ndërtohen në zonën e tyre.

Si shkak i protestës, policia dhe FNSH kanë ngritur postblloqe në të dyja anët e rrugës. Banorët kërkojnë ndalimin e punimeve nga firma.

Në protestë ka prezënce të madhe të policisë, për shkak se banorët kanë paralajmëruar përshkallësim të protestës dhe largim me çdo kusht të mjeteve të firmës, e cila është rifutur pa leje në zonë dhe ka nisur punimet.

Banorët janë konfrontuar me punëtorët e firmës duke mos lejuar vijimin e punimeve.

“Nuk keni vend këtu, zhduki një orë e më parë. Ndaloni punimet vet. Doni me na marrë gjënë më të shenjtë. Jeni mashtrues.Kaçinari nuk shtypet dhe as nuk shkelet. Nuk tërhiqemi edhe pse do të na burgosin. Turp për policinë.– u shprehën banorët.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *