Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Avioni turk bie në det, shikoni momentin kur nxirren pilotët nga uji

Një aeroplan ushtarak turk është rrëzuar në qytetin e Izmirit, pranë zonës së bregdetit. Sipas mediave, dy pilotët fatmirësisht i kanë mbijetuar rrëzimit të fuqishëm dhe janë dërguar me urgjencë në spital.

Avioni KT-1 ishte në një fluturim stërvitor në Smyrna, kur për një arsye ë panjohur, përfundoi në det. Ministria Kombëtare e Mbrojtjes (MSB) në një postim në Tëitter, deklaroi:

“Një aeroplan KT-1, i cili po vepronte në bazë të komandës së 2-të në Izmir, u përplas në det për një arsye të paspecifikuar gjatë një fluturimi stërvitor. Operacionet e kërkimit dhe shpëtimit, të cilat filluan menjëherë, 2 pilotët tanë u shpëtuan të gjallë”.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.