Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaPolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Albin Kurti mbetet pa fjalë nga i moshuari, kërkon cigare dhe ia ndez

Fushata elektorale për zgjedhjet e përgjithshme në Kosovë është në kulmin e saj ndërsa politikanët kanë zbritur në terren dhe po takohen me mbështetësit e tyre për t’u marrë votën.

Janë 5 kandidatë për kryeministër, në një garë e cila domosdoshmërisht nuk mund të fitohet nga një i vetëm e për ata që kanë lidhur koalicion parazgjedhor, është po aq e vështirë pasi janë subjekte të cilat nuk premtojnë dot sigurimin e numrave për të krijuar qeverinë e ardhshme të Kosovës.

Një nga kandidatët për Kryeministër është edhe Albin Kurti, lideri i Vetëvendosjes, i cili ka fituar vit pas viti një staturë në ngjitje relativisht të shpejtë e kjo pasi edhe është pëlqyer nga një pjesë e konsiderueshme e elktoratit kosovar.

Gjatë takimeve me qytetarë nëpër pjesë të Kosovës, është ndalur dhe ka biseduar me një të moshuar nga i cili ka mbetur jo pak i surprizuar.

Ky i fundit nis e reciton disa vargje kushtuar politikanit të cilit i rrëfen se nuk merret në politikë, por ndër politikanët e tjerë e ka të preferuarin.;

“Unë nuk merrem me politikë, por ju ma së drejti e keni, kur po ta nij zanin tond, zemra po më gufon”.

Kurti i shtrëngon dorën burrit të moshuar duke i thënë ‘rrofsh’, e pastaj i kërkon dikujt një cigare për t’ia dhënë plakut dhe më pas edhe ia ndez. Episodi është publikuar në profiling enjë faqe në Facebook që mbështesin liderin e Vetëvendosjes.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *