AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Vettingu, KPK jep vendimin për gjyqtaren Entela Prifti

KPK ka dhënë vendimin për Kryetaren e Gjykatës Korçë, Entela Prifti. Ajo është shkarkuar përfundimisht nga detyra.

Siç ishte lajmëruar më herët nga KPK, Prifti është përballur me trupën gjykuese të Firdes Shuli, Roland Ilia dhe Etleva Çitja. Ndërkaq sipas  KPK-së ka zbuluar se deklarimi i pasurisë së saj nuk është i saktë dhe ka fshehje.

Në bazë të shqyrtimit KPK deklaron se shitja e dy automjeteve të saj nuk pasqyrojnë realitetin, pasi janë shiturn disa herë më shtrenjtë. Një tjetër shkelje për Priftin, është fakti që gjatë kohës që ka qenë anëtarë e Shoqatës “Korcarja” që është në kundërshtim me ligjin.

BILD publikoi një shkrim ku aludohej se PD ka lobuar me qindra mijë dollarë kundër integrimit të Shqipërisë dhe pa mbushur 24 orë e fshiu nga serverët e saj:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *