Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Vettingu, jep dorëheqjen gjyqtari i dosjes së 21 Janarit

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit, Agim Bengo ka dhënë dorëheqjen nga pozicioni i tij.

Mësohet se gjyqtari e ka paraqitur kërkesën e dorëheqjes në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe komisionin e vettingut.

Kërkesa e dorëheqjes së gjyqtarit Bendo do të shqyrtohet sot në Këshillin e Lartë të Gjyqësorit.

Në 2016, BIRN raportonte se ai është 1 nga 10 gjyqtarët më të pasur në Shqipëri. Bendo ka gjykuar çështjen e 21 Janarit, dosjen Hakmarrja për Drejtësi, çështjen e ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

1 thought on “Vettingu, jep dorëheqjen gjyqtari i dosjes së 21 Janarit”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *