Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


KosovaTe FunditTe Gjitha

Vetëm një ditë para zgjedhjeve ky është shqetësimi i Hashim Thaçit

Ditën e nesërme do të zhvillohen zgjedhjet në  Kosovë dhe Presidenti Hashim Thaçi deklaroi se më 11 qershor, shqetësim mbetet frikësimi dhe kërcënimi i qytetarëve, veçanërisht në pjesën veriore.

“Me përfaqësuesit e vendeve të Quint-it (pesë vendet kryesore euro-perëndimore) kërkova që t’ua bëjnë të qartë autoriteteve të Serbisë që nuk do të tolerohet interferimi në çështjet e brendshme të Kosovës”, tha Thaçi. 

Thaçi po ashtu falënderoi Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Policinë e Kosovës, Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, shoqërinë civile dhe vëzhguesit evropianë pasi, siç tha, “po bëjnë çdo gjë për të garantuar proces elektoral të drejtë dhe të suksesshëm”. (J.V/Shuplaka)

 

 

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *