Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

Vera e kuqe ilaç për zemrën (KËSHILLA)

Vera është pije alkoolike që prodhohet nga fermentimi i rrushit Vera është konsideruar si një prej pijeve më të shëndetshme.

Një gotë me verë të kuqe përmban sasi të lartë antioksidantësh. Ajo ndohmon trupin që t’u  rezistojë tumoreve dhe sëmundjeve kardiovaskulare.Megjithatë edhe pse vera përmban përbërës shumë të rëndësishëm për një shëndet të mirë, nuk duhet tepruar.

KËSHILLA:

– Një gotë verë në ditë është e shëndetshme për zemrën

– Vera nuk u këshillohet grave shtatzëna apo atyre që kanë fëmijë në gji

– Vera nuk u bën mirë fëmijëve në moshë të vogël

– Vera është e këshillueshme për personat që vuajnë nga anoreksia. (J.V/Faxweb)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.