Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Vendi “mbërthehet” nga acari, Ladja Porja: Temperaturat do të ulen ndjeshëm, era e fortë do të vazhdojë deri…

Fillimi i javës do ta gjejë vendin me mot të acartë. Meteorologia e “MeteoAlb”, Ladja Porja deklaroi për “FaxNews” se duke nisur nga nesër, temperaturat do të ulen ndjeshëm. Sa i takon erës së fortë që ishte sot prezente gjatë gjithë ditës, Porja u shpreh se ajo do të vijojë deri të mërkurën.

“Parashikimi për orët dhe ditët në vijim: era, do vijojë të fryjë mesatare dhe shpesh e fortë, me shpejtësi deri 70 km/h në territor, por herë pas here mbi 80 km/h në zonat bregdetare; në det të hapur era arrin shpejtësi mbi 90 km/h.

Kjo situatë problematike e erës do të mbetet edhe gjatë së hënës dhe të martës ndërsa pritet dobësim i ndjeshëm i erës në orët e para të ditës së mërkurë.

Temperaturat e ajrit për orët në vijim, por edhe gjatë dy ditëve të para të javës që vjen, do të ulen ndjeshëm (ky është edhe shkaku i kësaj ere të fortë) megjithatë e marta në mesnatë sjell rritje të ndjeshme të temperaturave, rritje që vijon në pjesën e dytë të javës tjetër”, tha meteorologia.

Ndërsa reshjet e dëborës do të jenë të pakta mbrëmjen e sotme. “Reshjet priten të pakta, në formë dëbore sonte, por e hëna dhe në vijim deri fundjavën tjetër, kryesisht do të jetë me kthjellime”, deklaroi Ladja Porja.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.